Субота, 19 серпня 2017
Віталій Асауленко ТОП-новини Надзвичайні пригоди

Загибель Дніпра від радіації, на думку еколога, і перебільшене, і однобоке трактування Новина з фото

Загибель Дніпра від радіації, на думку еколога, і перебільшене, і однобоке трактування
Того, хто переглядає сайт "КременчукToday", точно приголомшила і вразила нещодавня публікація (25 січня ц. р.) під приреченим заголовком "Радіоактивний Дніпро вже неживий і відтворенню європейськими технологіями не підлягає".
Назва говорить сама за себе! Тим більше (щоб переконливіше було), її зміст ґрунтується на твердженні такого собі Євгена Яковлєва, доктора технічних наук. Так от, він стверджує, що: "донні відклади в Дніпрі сьогодні — це вся таблиця Менделєєва, але в рухомій формі, коли відбувається активний перехід різних елементів в воду"; "ще один фактор — це атомні станції, які наганяють до Дніпра температуру додатково до природного, кліматичного, і ми насичуємо Дніпро тритієм — радіоактивним воднем"; "наш норматив по тритію через нашу бідність і інерції — 30 тис. беккерелів (кількість розпадів радіоактивних елементів в секунду) на літр. Ввести європейський або американський норматив, який в 100-300 разів жорсткіше, від 100 до 300 беккерелів, у нас не уявляється можливим". І як смертний вирок: "жодна європейська технологія дніпровську воду не зможе перетворити на воду придатну для пиття".

…У Світловодську, звісно, немає таких маститих вчених-технарів, як київський Яковлєв. А те, що сей світило науки саме зі столиці, можна припусти по тому, що названий кременчуцький сайт посилається на столичний російськомовний ресурс "ГолосUA" — а все, що чужомовне, нарешті, стало сприйматися в Україні як не вельми правдиве, а то і відверто вороже…

Тож і розпочав ваш кореспондент — у контексті означеної публікації — із запитання до світловодського державного еколога Костянтина Рибачука: чи може бути таке, що "коє-кому" треба навіяти українцям думку: їхня гордість-ріка — вже мертва? А відтак — мертве все українське? Політкоректний пан Костянтин, певною мірою, ухилився від відповіді на це запитання у такому, політизованому, ключі. Але те, у вищеназваній публікації, яку він, до речі вже читав, фарби вкрай згущені — він визнав незаперечно.

Безумовно, зазначив він, доля правди у цьому є. Але, всього лиш — доля.

"У питанні порятунку і оздоровлення Дніпра — цілий комплекс проблем. Але вип’ячувати радіоактивне забруднення — і недоречно, і неправильно", — наголосив Рибачук.


Радіоізотопи та його складники, за його словами, — не основна, а тим більш, не смертельна загроза головної водної артерії України. Вони (ці радіоізотопи та його складники), маючи значну вагу, опинившись у Дніпрі через катастрофу на Чорнобильській АЕС, вже давно дренували і занурились у піддонний мул на глибину, не меншу, ніж один метр. Вони, "лежачи" там, практично, не змішуються з водою. Їхня концентрація більш вища, чим вище течією ріки. Та навіть у Прип’яті — річки, що протікає повз ЧАЕС і впадає у Дніпро — концентрація радіоактивних компонентів не складає смертельної загрози ані для річки, ані для довкілля.

Хоча це також є проблемою, яка варта уваги. Але розв’язувати її потрібно у комплексі з головною загрозою — евтрофікацією. Так, по-науковому, держеколог назвав органічне забруднення Дніпра. А ще доступніше — цвітіння (буйне — у спеку) синьо-зелених водоростей. (Випадково чи ні, але для ілюстрації "приреченості" нашого Дніпра на тому сайті було зображено саме нашу густу "зеленку". Прим. авт.). Ось що Рибачук, як спеціаліст, який на Дніпрі "не одну собаку з’їв", вважає головною загрозою. Здолати її — як свідчить передовий світовий досвід — є цілком реальним і можливим. Тут головне, каже він, було би бажання очільників України її здолати, виділивши, звісно, на це здолання відповідну купу грошей.

За таких обставин у Дніпрі значно зростуть популяції річкових біоресурсів, смертність яких і пов’язана із з оцією клятою евтафікацією. А ще, безумовно, — із браконьєрством. А ось тут — для боротьби із нею — окрім доброї волі державних керманичів, потрібне ще бажання керманичів місцевих. А ще — сумління пересічних громадян, яких має жахати перспектива залишити своїм дітям й онукам Дніпро-Славуту без риби. А не якесь там — радіоізотопне забруднення.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 Сьогодні, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 1
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем

Top