Субота, 19 серпня 2017
ТОП-новини Відео Влада

Мер щодо мешканців гуртожитків «Добробуту» не «вмиває руки». І це вже тішить Новина з фото Новина з відео

Мер щодо мешканців гуртожитків «Добробуту» не «вмиває руки». І це вже тішить
З чим пов’язана ця прес-конференція? — гадали мас-медійники, запрошені до кабінету градоначальника… З’ясувалось — із теплом
Вчорашню (1 лютого) свою пресову конференцію міський голова Валентин Козярчук розпочав у компанії з представником ТОВ "Політрейд", гендиректором СП ТОВ "Світловодськпобут" Сергієм Московським — своїм заклятим ворогом (ТОВ "Політрейд), який, як не втомлюється повторювати пан Валентин, на біду тер-громади, поцупивши у неї котельні, збагатився через різні там офшори і підпільні конвертаційні центри… То, що ж змусило "воріженьок" сісти поряд?

Розпочинаючи пояснення, пан Валентин окреслив тему: заборгованість КП "Добробут", яке опікується трьома гуртожитками на Приморській, 38 і 74, та на Героїв України,67, склала більше двох мільйонів гривень.

І Московський, який очолює підприємство з листопада 2016 року, розповів… На початок опалювального сезону "Добробут" увійшов з боргом у 1,6 млн. грн. та ще й – без актів готовності своїх "общаґ" до цього сезону. І з 15 жовтня по 31 грудня минулого року це КП спромоглося сплатити за опалення лишень… 4,5 тисяч. Водночас, за цей же період було спожито тепла на 575,8 тисяч гривень.

Попередження про відключення 15 грудня 2016 року, вів далі пан Сергій, "Світловодськпобутом" "Добробуту" було направлено 5 грудня. Але до нього (Московського) звернулись мешканці. І тоді було прийнято рішення – відтермінувати "вирок". Але ж з початку року суттєво здорожчали енергоносії (газ, зокрема). Натомість проплати за вже спожите КП "Добробут" тепло аж ніяк не зросли, склавши на 1 січня поточного року вже 2,1 млн. грн. Тому, підсумував гендиректор, СП вимушене було прийняти рішення про відключення КП (тобто, оцих трьох гуртожитків) від теплозабезпечення з 21 січня.

"Невиплата цієї суми тягне для нашого підприємства невиділення йому необхідних лімітів газу для централізованого опалення всього міста", — пояснив доповідач, мотивуючи дане відключення.


Гендиректор додав, що заборгованість самого СП перед НАК "Нафтогаз України" з початку цьогорічного опалювального сезону складає 4 млн. грн. Тому оці два мільйони "добробутівських" гривень стали би суттєвою підтримкою для СП у "спілкуванні" з НАК стосовно подовження газового ліміту.

Але — скоріш за все — цього не станеться. Тому-то "Світловодськпобут" і попередив "Добробут" про відключення — аби забезпечити безперебійне теплопостачання для всього міста, принаймні, протягом березня.

Але ж, звернувся до інтерв’юера ваш кореспондент, закон забороняє відключення від тепла споживачів посеред зими… У нас, "умив руки" Московський, договір на теплопостачання укладено не з мешканцями будинків, які ми плануємо відключати — а з КП "Добробут" безпосередньо.

— З Московським зрозуміло: він — господарник, якому заморозити людей — що ракові клешню відірвати, але ж ви, пане Валентине, — батько міста! Тож, як ви плануєте рятувати людей у цих "общаґах" від вимерзання?, — переадресували ми це запитання градоначальникові, коли Московський, пошугавши своєю тривожною інформацією, пішов.


…Ми радились, відповів він. І є парочка варіантів: зосередити тих, хто платить (і не платить) за комунальні послуги (і опалення, у тому числі) у окремішніх місцях; точково перевести опалення на електричне живлення. А вже опісля — як скінчиться зима — сумлінним мешканцям цих гуртожитків необхідно буде утворити ОСББ, що дозволить їм самим вирішувати свою комунальну долю.

…А ще — як перспективу — Козярчук навів приклад міні-котельні, що опалює спорткомплекс та гріє воду для його басейну: мов, це є також вихід, який він прагне застосувати для всіх — житлових будинків, шкіл, дитсадків та для інших закладів…

— Помилуйте!, — знов заперечив ваш кореспондент, — ота котельня смердить так, що можна знепритомніти, проходячи повз неї, і сніг поряд із нею аж чорний — як у якомусь Ніжнєм Таґілє… А ви хочете все місто "загатити" подібним своїм "здобутком"!?


А це, відповів пан Валентин, все залежить від мешканців — звертайтесь до екологічних служб. Тобто, пояснив він, зараз є всі технічні можливості задля забезпечення спалювання сміття – щоб не завдавати жодної шкоди ані людям, ані довкіллю: он у Швеції для обігріву навіть сміття не вистачає для спалювання (тутешня ж міні-котельня використовує соняшникове лушпиння з "Королівського смаку"). А тамтешні екологічні норми, повірте, запевнив він, надто суворі. Значить, підсумував градоначальник, треба і тут вимагати, щоб власник тієї котельні не "жлобився" на дотримання подібних (як у Швеції) екологічних норм.

…Ну, а ще голова розповідав і про "напряг" у міському бюджеті, і про перипетії з "інфекційкою" та з пасажирськими перевезеннями, і про світовий досвід важливості прибирання снігу у першу добу опісля снігопаду, бо, якщо пізніше — він у кригу перетворюється, яку вже неможливо розчистити, а відтак — потрібно подбати про придбання снігозбиральної техніки… Тобто — про те, що пан Валентин розповідає з постійною регулярністю.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем
 • Юлія Тодосієнко 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Юлія Тодосієнко-фото
  Прикро, що очільник міста, який має дбати про всю громаду, так образливо говорить про освітян . І хоча він називає "раковою пухлиною" управління освіти, але ж і там працюють педагоги-методисти, люди з великим досвідом роботи, які не тільки керують, а й допомагають вчителям бути в курсі всіх інновацій. І якщо освіта міста має позитивний результат в роботі, то , мабуть, керівництво на своєму місці.

Top