Субота, 19 серпня 2017
Станіслав Бондаренко Релігія

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла Новина з фото Новина з відео

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки – це різдвяні піснеспіви, дуже радісні й піднесені, в яких йдеться про біблійні події народження Христа у Віфлеємському вертепі, поклоніння волхвів, з'явлення ангела пастухам, а також величання Пречистої Діви Марії.
Окреме місце посідають церковні коляди авторського, книжного походження ("Тиха ніч, свята ніч", "Нова радість стала" та інші). Звичай колядування, як і щедрування, відіграв важливу роль у розвитку народної музично-пісенної творчості. Новорічні наспіви виконувалися колективами (співочими ватагами, гуртами): парубочими, дівочими, дитячими, старшого віку. Такі колядники колядували в хаті перед образами, а сьогодні – де вдасться, навіть на порозі… А дозволу раніше питали так, під вікном ставали та гукали: "Пане господарю, благословіть Христа славити!"
А зараз питають по-іншому: "Чи можна колядувати?"

Щедрівки, на відміну від колядок, мають особливість, традиційний приспів: "Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір". Щедрувальники головним чином піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я і достатку. Це пісні–побажання. Історично щедрування незначною мірою відчуло на собі вплив християнської церкви. На кінець XIX ст. обряд переважно став явищем народної художньої творчості. Таким він зберігся й до сьогодні. Щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет українського народу.

Зараз спостерігається відродження народної традиції колядування та щедрування. Молодь вчить старовинні пісні, проходять конкурси та фестивалі колядок, по різних містах України, та й за кордоном колядки теж дуже популярні.

У храмі Архистратига Михаїла, 8 січня, славили народження Ісуса Христа. Прихожанами було проведено фестиваль колядок. Кожен з бажаючих прихожан, хто знав колядки, виходив на імпровізовану сцену та демонстрував свій талант присутнім. Але було ще дещо... Спочатку люди боялися відкритися, соромились та ніяковіли, але поступово все більше сміливців виходили і починали співати. Коли людина переступає поріг страху то може показати свій талант. І виявляється що всі наші люди талановиті. Люди щиро прагнуть співати і прославляти Бога, але щось їм заважає…

Заважають упередження, та страх осуду оточуючих. Страх вкидає людину в стан безпорадності, недовіри до всього, що її оточує. Є багато людей, які мають великий потенціал, але загнані в кут своїми страхами, так і не приносять корисних плодів. Страх заважає людині здійснювати відкриття, які розвивають її особистість, звеличують її душу. Страх це спокуса, ним сатана намагається збити людину з шляху, вганяє у розпач, та псує життя. Святі люди кажуть що людина повинна боятися тільки Бога, і та людина, яка боїться Бога, нічого іншого бояться не повинна. Довіра до Бога, сподівання на нього, і страх не сумісні. Той хто хоче давати оточуючим любов, приносить корисні плоди не повинен боятися, той хто завжди знаходиться в Божих руках не повинен хвилюватися. Протилежність страху – довіра. Довіра до Бога!

Кожна людина в чомусь талановита, кожного Господь обдарував, нікого не полишив. Тож і нам потрібно з Божою поміччю допомагати оточуючим знаходити в собі талант, допомогти людям відкритися. Для цього ми повинні прагнути до єдності та взаємо підтримки. Саме тому перші християни жили общинами в Християнській єдності та розумінні. Про це обов’язково потрібно пам’ятати не тільки приходячи до храму, а й у повсякденному житті. Підтримувати рідних, близьких та незнайомих людей у повсякденному спілкуванні, тоді і страху у оточуючих буде менше. Приємно було спостерігати за прихожанами храму, як вони йшли на зустріч відкидаючи непотрібні острахи. Коли людина відкривається, Божа любов через неї передається на оточуючих і уся громада становиться згуртованою. Це відчули усі присутні в храмі і це гріло душу.

Проведення фестивалю колядок це гарна нагода віддати шану народним традиціям та продемонструвати знання звичаїв, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, а також артистичні здібностей та талантів. Колядки, щедрівки та народна творчість допомагають вивчити, пізнати стародавню історію наших предків, багату культуру, віру, вірування, світогляд українського народу, тож хочу усім вам побажати "Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я".

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 Сьогодні, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 1
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем

Top