Вівторок, 20 серпня 2019
Станіслав Бондаренко Релігія

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла Новина з фото Новина з відео

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки – це різдвяні піснеспіви, дуже радісні й піднесені, в яких йдеться про біблійні події народження Христа у Віфлеємському вертепі, поклоніння волхвів, з'явлення ангела пастухам, а також величання Пречистої Діви Марії.


Окреме місце посідають церковні коляди авторського, книжного походження ("Тиха ніч, свята ніч", "Нова радість стала" та інші). Звичай колядування, як і щедрування, відіграв важливу роль у розвитку народної музично-пісенної творчості. Новорічні наспіви виконувалися колективами (співочими ватагами, гуртами): парубочими, дівочими, дитячими, старшого віку. Такі колядники колядували в хаті перед образами, а сьогодні – де вдасться, навіть на порозі… А дозволу раніше питали так, під вікном ставали та гукали: "Пане господарю, благословіть Христа славити!"
А зараз питають по-іншому: "Чи можна колядувати?"

Щедрівки, на відміну від колядок, мають особливість, традиційний приспів: "Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір". Щедрувальники головним чином піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я і достатку. Це пісні–побажання. Історично щедрування незначною мірою відчуло на собі вплив християнської церкви. На кінець XIX ст. обряд переважно став явищем народної художньої творчості. Таким він зберігся й до сьогодні. Щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет українського народу.

Зараз спостерігається відродження народної традиції колядування та щедрування. Молодь вчить старовинні пісні, проходять конкурси та фестивалі колядок, по різних містах України, та й за кордоном колядки теж дуже популярні.

У храмі Архистратига Михаїла, 8 січня, славили народження Ісуса Христа. Прихожанами було проведено фестиваль колядок. Кожен з бажаючих прихожан, хто знав колядки, виходив на імпровізовану сцену та демонстрував свій талант присутнім. Але було ще дещо... Спочатку люди боялися відкритися, соромились та ніяковіли, але поступово все більше сміливців виходили і починали співати. Коли людина переступає поріг страху то може показати свій талант. І виявляється що всі наші люди талановиті. Люди щиро прагнуть співати і прославляти Бога, але щось їм заважає…

Заважають упередження, та страх осуду оточуючих. Страх вкидає людину в стан безпорадності, недовіри до всього, що її оточує. Є багато людей, які мають великий потенціал, але загнані в кут своїми страхами, так і не приносять корисних плодів. Страх заважає людині здійснювати відкриття, які розвивають її особистість, звеличують її душу. Страх це спокуса, ним сатана намагається збити людину з шляху, вганяє у розпач, та псує життя. Святі люди кажуть що людина повинна боятися тільки Бога, і та людина, яка боїться Бога, нічого іншого бояться не повинна. Довіра до Бога, сподівання на нього, і страх не сумісні. Той хто хоче давати оточуючим любов, приносить корисні плоди не повинен боятися, той хто завжди знаходиться в Божих руках не повинен хвилюватися. Протилежність страху – довіра. Довіра до Бога!

Кожна людина в чомусь талановита, кожного Господь обдарував, нікого не полишив. Тож і нам потрібно з Божою поміччю допомагати оточуючим знаходити в собі талант, допомогти людям відкритися. Для цього ми повинні прагнути до єдності та взаємо підтримки. Саме тому перші християни жили общинами в Християнській єдності та розумінні. Про це обов’язково потрібно пам’ятати не тільки приходячи до храму, а й у повсякденному житті. Підтримувати рідних, близьких та незнайомих людей у повсякденному спілкуванні, тоді і страху у оточуючих буде менше. Приємно було спостерігати за прихожанами храму, як вони йшли на зустріч відкидаючи непотрібні острахи. Коли людина відкривається, Божа любов через неї передається на оточуючих і уся громада становиться згуртованою. Це відчули усі присутні в храмі і це гріло душу.

Проведення фестивалю колядок це гарна нагода віддати шану народним традиціям та продемонструвати знання звичаїв, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, а також артистичні здібностей та талантів. Колядки, щедрівки та народна творчість допомагають вивчити, пізнати стародавню історію наших предків, багату культуру, віру, вірування, світогляд українського народу, тож хочу усім вам побажати "Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я".

Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига Михаїла
Церковні колядки у храмі Архистратига МихаїлаДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top