Середа, 26 липня 2017
Здоров'я

Наближаються морози. Змерз, як цуцик — що робити? Новина з фото

Наближаються морози. Змерз, як цуцик — що робити?
Синоптики із значною долею вірогідності "пророчать" наближення на наші терени дуже міцних морозів, яких тут не спостерігалося аж 1944 року. На що вже відреагував виконком, провівши своє екстрене засідання 4 січня, де вирішено відкрити у місті ще парочку Пунктів обігріву, а МНСники, взагалі, приведені у бойову готовність. Адже на Різдвяні свята очікується мінус 26 і нижче…
Поговорити на задану тему з нами погодився завідувач неврологічним відділенням Світловодської ЦРЛ Станіслав Беспалько. Він відразу ж спростував живуче переконання про те, що вживання алкоголю не дає людині замерзнути. Дає — ще й як!

"Для більшої переконливості, — підкреслив лікар, — наведу таку статистику: смертність від алкоголю збільшується удесятеро, якщо температура навколишнього середовища опускається лише на п’ять градусів".


Особливо у морози треба насторожитись людям, у яких навіть при незначному зниженні температури повітря починають мерзнути кінцівки. Якщо за кімнатної температури вони починають швидко "відходити", то перейматись особливо нічого — це, просто, під дією холоду судини в кінцівках звужуються аби якомога більше теплої крові надходило до більш важливих внутрішніх органів. Відтак, невипадково у мороз саме кінцівки першими дають сигнал про ризикованість перебування на холоді. Інша річ, коли зігрітися довго не вдається навіть у теплому приміщенні.

— Тут причини можуть бути набагато глибшими, ніж звичайна "мерзлість". Порушення системи терморегуляції може бути пов’язане з недостатньо активним кровообігом. А це є симптомами порушення роботи серцево-судинної системи. А можливо не сприйняття організмом низьких температур є наслідком вегето-судинної дистонії, нервових розладів, гіпотонії, а то й — атеросклерозу.

— То, невже всі мерзляки — обов’язково на щось серйозно хворі?

— Я так не сказав — лиш наголошую на тому, що людині, яка надто потерпає від низьких температур, варто проконсультуватися з лікарями — лише так можна встановити першопричину такої різкої реакції на холод. До речі, якщо ви помітили, найбільше від’ємні температури дошкуляють людям з астенічною статурою тіла — тобто, худорлявим та витонченим. А для таких одне можу порадити — рухатись якомога більше: ходити на лижах, ковзатися на ковзанах, ганяти з гірок на санчатах. І не забувати тепліше одягатися.

Якщо ж у людини після обстежень не виявлено відхилень зі здоров’ям лікар рекомендує не ніжитись у комфортних теплих умовах — щоб не стати мерзляком… Загартування, за словами пана Станіслава, найкращий спосіб профілактики хвороб пов’язаних як із переохолодженням, так із різними вірусними інфекціями. Примушувати себе пірнати у крижану ополонку зовсім не обов’язково — судини і весь організм чудово тренуються і контрастним ранковим душем (можна і ввечері). А ще треба відповідно до погоди правильно одягатися — зараз у магазинах є широкий вибір відповідної термобілизни. Одягатися треба так, щоб було якомога менше тісного одягу та різних ремінців — все це призводить до уповільнення кровообігу та швидкому замерзанню кінцівок.

— А ще, кажуть, у морози слід їсти жирну та калорійну їжу. А як же тоді з надмірною вагою бути?

— То правда — жир дає додаткову енергію, яка за низьких температур піде на підтримання нормальної температури тіла. Але, це не означає того, що, якщо ви вегетаріанець або пильно стежити за своєю масою тіла — то не варто на мороз і носа показувати. Бажаний зігріваючий ефект дадуть і овочі з фруктами, особливо ті, що мають червоний та фіолетовий колір — вони позитивно впливають на судини. Втім, як і всі цитрусові. З каш найбільш "морозостійкою" вважається багата на рутин — він корисний для капілярів — гречка. Якщо з якихось міркувань тваринну їжу вживати вам заборонено – її цілком замінить жирна риба. Добре поліпшують кровообіг в судинах вітаміни А, С, Є, РР — у чистому вигляді їх можна придбати в аптеках.

— Та, все ж, пане Станіславе, бувають обставини, коли контрастний душ не прийняв, жирної їжі не скуштував, а на вулицю ой як треба. А там мороз! Змерз, як цуцик. Як рятуватися?

— Передовсім треба поквапитись до приміщення. Якщо можливості такої немає, а ноги, відчуваєте, вже задубіли — добре зігріє точковий масаж... рук. А що ще більш доступно за таких несприятливих обставин — пальців рук. Найбільше уваги варто приділити верхній фаланзі середнього пальця... Якщо вірити тибетській медицині, саме там розташована точка "чжун-чун" — такий собі "обігрівач", масування якої на обох руках здатне зігріти навіть захололі кінцівки на ногах.

А на завершення нашої розмови лікар Беспалько порадив ставитись до погодних аномалій філософськи: холодна зима це цілком нормально для наших широт. Це дар Божий, що ми знаємо, що таке сніг і мороз. За якими обов’язково прийдуть тепло і зелені барви...
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.10.2016 | 5 комментарів | 0 публікацій
Корисна та вчасна iнформацiя
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Вова Корд Сьогодні, 00:30
  Дванадцять хворих на гепатит зареєстровано у Світловодську минулого року, чотирьох – нинішнього 1
  Вова Корд-фото
  И еще можно добавить, что лекарство от гепатита С хоть и существует, но официально в Украине не продается. Поэтому желающие излечится вынуждены пользоваться контрабандными препаратами
 • Вова Корд Вчора, 13:38
  Друге життя гранітних плит, що відпадають від Палацу 2
  Вова Корд-фото
  Зато освободившихся кирпичей хватит, чтоб все дороги в городе брусчаткой заложить
 • Засранетц Вчора, 11:42
  Друге життя гранітних плит, що відпадають від Палацу 2
  Засранетц-фото
  Не трудно представить, что будет, когда начнут разваливаться жилые дома (да-да, они не вечные без надлежащего ухода). Все упрется в сакральное "Коштiв немає".
 • Вова Корд 23 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  Вова Корд-фото
  На днях, кстати, заметил примус, тор оживший какого-то хлопца на опеле. Кировоградцы обменяли на жип?
 • Интеллигентный человек 21 липня 2017
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 2
  Интеллигентный человек-фото
  Оксана, такими комментариями мы ЗДЕСЬ ПРОЯСНЯЕМ СИТУАЦИЮ, чтобы люди знали на что и КОМУ они жертвуют свои средства. И теперь, когда люди почитают эти строки и (в том числе ваши комментарии ) думаю помощи будет гораздо больше, чем если бы их не было..
  Дисскусии и обсуждения могут быть весьма полезны, уважаемые дамы,поэтому иногда лучше говорить чем молчать.. Понятно это?
 • Интеллигентный человек 21 липня 2017
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 2
  Интеллигентный человек-фото
  Добрый день. Не могу не задать следующий вопрос..: Родители ребёнка алкоголем не увлекаются? Не пьют, не курят, ведут здоровый образ жизни?
  Извините за вопрос.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))

Top