Середа, 22 лютого 2017
Здоров'я

Туберкульоз у Кіровоградській області, Україні, Світловодську. Як вберегтися від страшної хвороби?

Туберкульоз у Кіровоградській області, Україні, Світловодську. Як вберегтися від страшної хвороби?

У Кіровоградській області показники захворюваності на туберкульоз – відоме з давніх днів інфекційне захворювання – вищі від середньодержавних як за 2015 рік, так і за три квартали поточного року приблизно на 20-25%. Значно менші показники захворюваності по м. Світловодську і району по зрівнянню з обласними і, навіть, з захворюваності по державі. Слід відмітити тенденцію щорічного зменшення захворюваності в області за останні роки, починаючи з 2009 року.
В Україні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу. Вважають, що захворюванням охоплено близько 700 тисяч населення держави, в тому числі до 150 тисяч з так званою відкритою формою туберкульозу, тобто такою, при якій збудник (бактерія туберкульозу) виділяється хворим і може призвести до зараження і, відповідно, захворювання здорових людей. Вважається, що один хворий відкритою формою туберкульозу за рік може заразити більше десяти осіб, в яких проявиться захворювання.

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в світі щорічно вперше хворіють на туберкульоз близько десяти мільйонів людей та реєструється до півтора мільйона смертей, що спричинені туберкульозом. Особливу тривогу викликає те, що до півмільйона померлих, крім туберкульозу, хворіли ще і на СНІД.

Є дані про захворювання туберкульозом людей за декілька тисячоліть до нашої ери. Збудник туберкульозу – бактерія, або паличка Коха, викликає захворювання як серед людей, так і багатьох тварин, тому захворювання відноситься до так званих антропозоонозних інфекцій. Навіть ці особливості збудника туберкульозу вказують на його досить небезпечні властивості. А якщо додати до переліку цих властивостей відносно високу стійкість, або виживаємість в довкіллі, можливість змінювати свою чутливість до дії антибіотиків як основних ліків від туберкульозу, можна представити небезпеку і збудника (мікроба), і хвороби для людей. Із-за цих властивостей захворювання туберкульозом віднесені до соціально-небезпечних хвороб і у всіх країнах лікуванню та профілактиці туберкульозу приділяють надзвичайно важливу увагу.

Збудник туберкульозу може вражати різні органи і системи організму – легені, органи травлення, кістки і т.д. Але найчастіше страждають легені – близько 90% хворих на туберкульоз мають такі ураження. Звідси і найчастіші шляхи передачі збудника – повітряно-крапеньний. Розпочинається захворювання непомітно, довгий час хвора людина навіть не підозрює, що вона вже хвора на туберкульоз. Дуже часто початок захворювання виявляється випадково, під час рентгенологічного чи флюорографічного обстежень. Хоча певні ознаки (симптоми) початку захворювання можна помітити і на початку хвороби – слабкість, підвищена втомлюваність, в’ялість, апатія, так звана субфебрильна температура (до 38 град.С), схуднення, пітливість, яка найбільше тривожить хворого вночі. І тільки потім з’являються ознаки важкого ураження, основні з них це – кашель з виділенням мокроти, ускладнене дихання, болі в грудях, навіть прояви туберкульозного менінгіту.

Лікування хворих досить складне і довготривале, особливо це стосується так званих ВІЛ-асоційованих форм туберкульозу, тобто туберкульозу, який розвивається на фоні ВІЛ-інфекції. Для лікування важливо не тільки рівень надання медичної допомоги, а і бажання хворого дотримання ним всіх лікувальних процедур.

Враховуючи важливість захворювання, небезпеку хворих для оточуючих, важливе значення мають заходи, направлені на профілактику цієї хвороби.

Як і при багатьох інфекціях заходи профілактики розділяють на:
 • медичні – вакцинація і ревакцинація, хіміопрофілактика або превентивне лікування осіб, які були в контакті з хворими відкритою формою туберкульозу, своєчасні рентгенологічні та флюорографічні обстеження;
 • соціальні – підвищення рівня життя населення, укріплення його здоров’я, харчування, житлово-побутових умов, боротьба з пияцтвом, наркоманією, тютюнопалінням;
 • санітарно-епідеміологічні – проведення дезінфекційних заходів, обстеження контактів з хворими на туберкульоз, роз’яснювальна робота серед населення.

Слід підкреслити, що в області проводяться заходи по попередженню захворювань та лікуванню хворих на туберкульоз як лікарями протитуберкульозної служби, так і працівниками профілактичної медицини, зокрема максимально можливе виявлення хворих на початкових стадіях хвороби, своєчасне проведення дезінфекційних заходів. Завдяки цьому ми і спостерігаємо зниження захворюваності на цю небезпечну хворобу.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Tyler Вчора, 13:03
  ФОТОФАКТ: Бензовоз перекрив третю об’їзну у Світловодську 1
  Tyler-фото
  Ага, вечером гололед был знатный. Жалко что Плахотный не понимает или не хотит понимать, что нужно дорогу не раз в неделю посыпать.
 • Zelik 20 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Zelik-фото
  Пан Дмитришин Д.Д. надо поставить мусорный бак на входе в мэрию, видимо скоро пригодится
 • Zelik 20 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Zelik-фото
  Территория непуганных "перевозчиков". Укртрансбезпека их проверяет, тарифы исполком поднимает, все для них, а они как ездили раз в час так и ездят. Пассажиры для них никто. Сегодня в 17.05 стеклозавод конечная 24 маршрута, люди после работы хотят быстрее попасть домой БЕГУТ к автобусу, а водитель видя их уезжает.
  Как жить?
 • Bzik 19 лютого 2017
  У міжстатевих «заморочках» гору здобули дівчата 8
  Bzik-фото
  Автору - 12 балів за заголовок, бо 1510 переглядів - то гарний результат. Невдалий заголовок - і переглядів немає.
  Так давайте добавим желтизны, голых девок на главной, фейков побольше, ведь это так добавляет просмотров! Верно?
  Решение вопроса - предложите Voda на добровольных началах пробегать текст глазами филолога перед отправкой в эфир, для того чтобы нам не пришлось "відповідаючи на ті чи інші запитання і розв’язуючи ті чи інші питання" и мы "розбавляли" своїми доповненнями" такой продающийся текст Пана Асауленка.
 • Tyler 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Tyler-фото
  Есть на маршрутах скотовозки и похуже.

  Цитата: Milisa
  Больше контроля со стороны пассажиров
  Вот именно, а если все так и будут продолжать молча ездить, то так и будет, но скорее всего даже хуже.
 • SWAT 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  SWAT-фото
  склад виконавчого комітету у складі 14 осіб: Козярчук В., Сапянов Ю., Балюк О., Щербина І., Дмитришин Д., Бабаченко А., Медвєдєв Ю., Козак І., Рудич М., Якименко С., Агапов О., Атамась В., Сопільняк М., Хорольський В
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10275-session
  .html
  На манеже все теже!!! Вы, что там вовсе ахринели??? ЧТо Вы делаете твари ???
 • Юлия_3 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Юлия_3-фото
  пан Дмитришин Д.Д. постарайтесь себя показать в работе на этой должности "Заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – з питань ЖКГ .." чтоб потом к Вам тоже не применяли правило трёх Д (как к экс-заму Нестеренко)- Дай Дураку Дорогу

  Заступником міського горлови з питань.....
  Ошибочка, буква "р" лишняя
 • shininggerl 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  shininggerl-фото
  еще очень возмущает, что некоторіе водители еще не отдав сдачу и не глядя сели ли пассажиры начинают движение и приходится по салону балансировать пока сядешь на свободное место или пройдешь дальше, чтоб удобнее стать и взяться за поручень. вообще нет понимания, что перевозки - это сфера обслуживания пассажиров, а не собственников транспорта. такое чувство буд-то тебе говорят "отдай бабло, проходи в стойло и не мычи". по 4.5 будем ходить пешком!
 • Milisa 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Milisa-фото
  В основном засмальцованные занавески,грязные салоны,орущая музыка,фраза водителя-"школьники выходят через аварийный выход..."- не только школьники,когда людей набито,как селёдки в банке,-невозможно выйти через центральный выход.
  Не мешало бы проверить у водителей ПДД-поворотники не включаются при выезде /заезде на остановку,останавливаются для высадки пассажиров с включенной аварийкой перекрывая движение ,водители маршруток устраивают гонки между собой,постоянно разговаривают по телефону.
  Больше контроля со стороны пассажиров,активистов -будет положительный результат.

Top