Понеділок, 27 березня 2017
Здоров'я

Туберкульоз у Кіровоградській області, Україні, Світловодську. Як вберегтися від страшної хвороби?

Туберкульоз у Кіровоградській області, Україні, Світловодську. Як вберегтися від страшної хвороби?

У Кіровоградській області показники захворюваності на туберкульоз – відоме з давніх днів інфекційне захворювання – вищі від середньодержавних як за 2015 рік, так і за три квартали поточного року приблизно на 20-25%. Значно менші показники захворюваності по м. Світловодську і району по зрівнянню з обласними і, навіть, з захворюваності по державі. Слід відмітити тенденцію щорічного зменшення захворюваності в області за останні роки, починаючи з 2009 року.
В Україні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу. Вважають, що захворюванням охоплено близько 700 тисяч населення держави, в тому числі до 150 тисяч з так званою відкритою формою туберкульозу, тобто такою, при якій збудник (бактерія туберкульозу) виділяється хворим і може призвести до зараження і, відповідно, захворювання здорових людей. Вважається, що один хворий відкритою формою туберкульозу за рік може заразити більше десяти осіб, в яких проявиться захворювання.

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в світі щорічно вперше хворіють на туберкульоз близько десяти мільйонів людей та реєструється до півтора мільйона смертей, що спричинені туберкульозом. Особливу тривогу викликає те, що до півмільйона померлих, крім туберкульозу, хворіли ще і на СНІД.

Є дані про захворювання туберкульозом людей за декілька тисячоліть до нашої ери. Збудник туберкульозу – бактерія, або паличка Коха, викликає захворювання як серед людей, так і багатьох тварин, тому захворювання відноситься до так званих антропозоонозних інфекцій. Навіть ці особливості збудника туберкульозу вказують на його досить небезпечні властивості. А якщо додати до переліку цих властивостей відносно високу стійкість, або виживаємість в довкіллі, можливість змінювати свою чутливість до дії антибіотиків як основних ліків від туберкульозу, можна представити небезпеку і збудника (мікроба), і хвороби для людей. Із-за цих властивостей захворювання туберкульозом віднесені до соціально-небезпечних хвороб і у всіх країнах лікуванню та профілактиці туберкульозу приділяють надзвичайно важливу увагу.

Збудник туберкульозу може вражати різні органи і системи організму – легені, органи травлення, кістки і т.д. Але найчастіше страждають легені – близько 90% хворих на туберкульоз мають такі ураження. Звідси і найчастіші шляхи передачі збудника – повітряно-крапеньний. Розпочинається захворювання непомітно, довгий час хвора людина навіть не підозрює, що вона вже хвора на туберкульоз. Дуже часто початок захворювання виявляється випадково, під час рентгенологічного чи флюорографічного обстежень. Хоча певні ознаки (симптоми) початку захворювання можна помітити і на початку хвороби – слабкість, підвищена втомлюваність, в’ялість, апатія, так звана субфебрильна температура (до 38 град.С), схуднення, пітливість, яка найбільше тривожить хворого вночі. І тільки потім з’являються ознаки важкого ураження, основні з них це – кашель з виділенням мокроти, ускладнене дихання, болі в грудях, навіть прояви туберкульозного менінгіту.

Лікування хворих досить складне і довготривале, особливо це стосується так званих ВІЛ-асоційованих форм туберкульозу, тобто туберкульозу, який розвивається на фоні ВІЛ-інфекції. Для лікування важливо не тільки рівень надання медичної допомоги, а і бажання хворого дотримання ним всіх лікувальних процедур.

Враховуючи важливість захворювання, небезпеку хворих для оточуючих, важливе значення мають заходи, направлені на профілактику цієї хвороби.

Як і при багатьох інфекціях заходи профілактики розділяють на:
 • медичні – вакцинація і ревакцинація, хіміопрофілактика або превентивне лікування осіб, які були в контакті з хворими відкритою формою туберкульозу, своєчасні рентгенологічні та флюорографічні обстеження;
 • соціальні – підвищення рівня життя населення, укріплення його здоров’я, харчування, житлово-побутових умов, боротьба з пияцтвом, наркоманією, тютюнопалінням;
 • санітарно-епідеміологічні – проведення дезінфекційних заходів, обстеження контактів з хворими на туберкульоз, роз’яснювальна робота серед населення.

Слід підкреслити, що в області проводяться заходи по попередженню захворювань та лікуванню хворих на туберкульоз як лікарями протитуберкульозної служби, так і працівниками профілактичної медицини, зокрема максимально можливе виявлення хворих на початкових стадіях хвороби, своєчасне проведення дезінфекційних заходів. Завдяки цьому ми і спостерігаємо зниження захворюваності на цю небезпечну хворобу.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!
 • Tyler 21 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  та ще й Рудницького з Яковенком,
  И сразу стало понятно кто их туда пригнал.

  Особенно противно когда какой-то сопляк-типа-защитик начал кричать и людям, старше него, как он сам заметил, начал угрожать что он с автоматом прийдет. Быдло блин.

  А мер, как и обещал, просто упертый или [образа] бычок. Ставит одно и то же на голосование, хотя депутаты четко дали понять, что за увеличение количества членов исполкома не проголосуют. Думал как и все свои решение протолкнуть просто [ненормативна лексика] всех?
 • admin 21 березня 2017
  Федерация Силовых видов спорта "Легион" приглашает в самый большой тренажерный зал города! 2
  admin-фото
  Цитата: Анна Добролевская
  Классный был зал, ходила с удовольсвием, и недорого и тренажеры хорошие. Жаль что закрыли.
  Легион переехал в новое помещение по адресу: ул. Приморская, 18. fellow
 • Анна Добролевская 21 березня 2017
  Федерация Силовых видов спорта "Легион" приглашает в самый большой тренажерный зал города! 2
  Анна Добролевская-фото
  Классный был зал, ходила с удовольсвием, и недорого и тренажеры хорошие. Жаль что закрыли.

Top