Неділя, 20 серпня 2017
Здоров'я

Епідемічний підйом захворюваності на грип спостерігається у Світловодську

Епідемічний підйом захворюваності на грип спостерігається у Світловодську
Згідно даних моніторингу за станом захворюваності на гострі респіраторні інфекції, грипоподібні захворювання та тяжкі респіраторні інфекції, який проводиться спеціалістами КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ", на території міста Світловодська за період з 30.09.2016 року по 16.12.2016 року зареєстровано хворих на гострі респіраторно вірусні інфекції 621 осіб, з них дітей – 431 дитина ( 69,4%).
Показники захворюваності на ГРВІ та грип станом на 16.12.2016 року становлять 1116,7 на 100 тисяч населення (при рівні епідпорогу – 619,1). Відмічається перевищення епідемічного порогу на 80,4%. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 60,9 % або в 1,6 рази (відповідно було зареєстровано 384 хворих, з них 302 дітей (78,6%).

Захворюваність ГРВІ продовжує зростати і з початку цього тижня. Так, на 19.12.2016 року за медичною допомогою з симптомами гострих респіраторних захворювань звернулось до спеціалістів КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ" 292 осіб, з них дітей – 184, в т.ч. шкільного віку – 70. Серед випадків гострих респіраторних захворювань зареєстровано 6 випадків грипу та 2 випадки пневмонії.

Враховуючи таку інтенсивність епідемічного процесу та згідно діючого законодавства, при перевищенні епідемічного рівня захворюваності на 75 %, рівень захворюваності визначається як дуже високий. Це свідчить про період епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРІ, при якому запроваджуються карантинні заходи на території міста.

Як поводитися під час епідемії грипу?

Очевидно, що головне під час епідемії грипу – спробувати уникнути зараження. Потрібно враховувати, що передача вірусу грипу від людини до людини відбувається двома шляхами: повітряно-крапельним і через будь-які предмети. Під час повітряно-крапельної передачі віруси розносяться хворою людиною разом з краплями рідини при кашлі, чханні, видиху. Більш-менш надійним захистом від такого способу зараження може служити марлева пов’язка. Її слід одягати у всіх людних місцях – в транспорті, магазинах, на роботі. Бажано вмовити свою дитину носити марлеву пов’язку в школі чи дитсадку.

На предметах, до яких торкалась хвора людина, віруси грипу здатні жити деякий час. Це можуть бути побутові предмети, офісна техніка, транспортні поручні, гроші і т. п. Тому під час епідемії грипу необхідно якомога частіше мити руки з милом.

Для зменшення ризику зараження грипом слід по можливості уникати людних місць – якомога менше користуватись громадським транспортом, не ходити у гості та не запрошувати гостей до себе додому, тимчасово відмовитись від відвідування розважальних закладів.

На сьогодні вже точно встановлено, що організм, втомлений великими фізичними навантаженнями, набагато більше сприйнятливий до вірусної інфекції. Тому в період епідемії грипу бажано уникати надважкої фізичної роботи та активних спортивних занять.

Радмила Перепеляк,
завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ"
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top