Середа, 22 лютого 2017
Здоров'я

Епідемічний підйом захворюваності на грип спостерігається у Світловодську

Епідемічний підйом захворюваності на грип спостерігається у Світловодську
Згідно даних моніторингу за станом захворюваності на гострі респіраторні інфекції, грипоподібні захворювання та тяжкі респіраторні інфекції, який проводиться спеціалістами КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ", на території міста Світловодська за період з 30.09.2016 року по 16.12.2016 року зареєстровано хворих на гострі респіраторно вірусні інфекції 621 осіб, з них дітей – 431 дитина ( 69,4%).
Показники захворюваності на ГРВІ та грип станом на 16.12.2016 року становлять 1116,7 на 100 тисяч населення (при рівні епідпорогу – 619,1). Відмічається перевищення епідемічного порогу на 80,4%. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 60,9 % або в 1,6 рази (відповідно було зареєстровано 384 хворих, з них 302 дітей (78,6%).

Захворюваність ГРВІ продовжує зростати і з початку цього тижня. Так, на 19.12.2016 року за медичною допомогою з симптомами гострих респіраторних захворювань звернулось до спеціалістів КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ" 292 осіб, з них дітей – 184, в т.ч. шкільного віку – 70. Серед випадків гострих респіраторних захворювань зареєстровано 6 випадків грипу та 2 випадки пневмонії.

Враховуючи таку інтенсивність епідемічного процесу та згідно діючого законодавства, при перевищенні епідемічного рівня захворюваності на 75 %, рівень захворюваності визначається як дуже високий. Це свідчить про період епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРІ, при якому запроваджуються карантинні заходи на території міста.

Як поводитися під час епідемії грипу?

Очевидно, що головне під час епідемії грипу – спробувати уникнути зараження. Потрібно враховувати, що передача вірусу грипу від людини до людини відбувається двома шляхами: повітряно-крапельним і через будь-які предмети. Під час повітряно-крапельної передачі віруси розносяться хворою людиною разом з краплями рідини при кашлі, чханні, видиху. Більш-менш надійним захистом від такого способу зараження може служити марлева пов’язка. Її слід одягати у всіх людних місцях – в транспорті, магазинах, на роботі. Бажано вмовити свою дитину носити марлеву пов’язку в школі чи дитсадку.

На предметах, до яких торкалась хвора людина, віруси грипу здатні жити деякий час. Це можуть бути побутові предмети, офісна техніка, транспортні поручні, гроші і т. п. Тому під час епідемії грипу необхідно якомога частіше мити руки з милом.

Для зменшення ризику зараження грипом слід по можливості уникати людних місць – якомога менше користуватись громадським транспортом, не ходити у гості та не запрошувати гостей до себе додому, тимчасово відмовитись від відвідування розважальних закладів.

На сьогодні вже точно встановлено, що організм, втомлений великими фізичними навантаженнями, набагато більше сприйнятливий до вірусної інфекції. Тому в період епідемії грипу бажано уникати надважкої фізичної роботи та активних спортивних занять.

Радмила Перепеляк,
завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ"

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Tyler Вчора, 13:03
  ФОТОФАКТ: Бензовоз перекрив третю об’їзну у Світловодську 1
  Tyler-фото
  Ага, вечером гололед был знатный. Жалко что Плахотный не понимает или не хотит понимать, что нужно дорогу не раз в неделю посыпать.
 • Zelik 20 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Zelik-фото
  Пан Дмитришин Д.Д. надо поставить мусорный бак на входе в мэрию, видимо скоро пригодится
 • Zelik 20 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Zelik-фото
  Территория непуганных "перевозчиков". Укртрансбезпека их проверяет, тарифы исполком поднимает, все для них, а они как ездили раз в час так и ездят. Пассажиры для них никто. Сегодня в 17.05 стеклозавод конечная 24 маршрута, люди после работы хотят быстрее попасть домой БЕГУТ к автобусу, а водитель видя их уезжает.
  Как жить?
 • Bzik 19 лютого 2017
  У міжстатевих «заморочках» гору здобули дівчата 8
  Bzik-фото
  Автору - 12 балів за заголовок, бо 1510 переглядів - то гарний результат. Невдалий заголовок - і переглядів немає.
  Так давайте добавим желтизны, голых девок на главной, фейков побольше, ведь это так добавляет просмотров! Верно?
  Решение вопроса - предложите Voda на добровольных началах пробегать текст глазами филолога перед отправкой в эфир, для того чтобы нам не пришлось "відповідаючи на ті чи інші запитання і розв’язуючи ті чи інші питання" и мы "розбавляли" своїми доповненнями" такой продающийся текст Пана Асауленка.
 • Tyler 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Tyler-фото
  Есть на маршрутах скотовозки и похуже.

  Цитата: Milisa
  Больше контроля со стороны пассажиров
  Вот именно, а если все так и будут продолжать молча ездить, то так и будет, но скорее всего даже хуже.
 • SWAT 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  SWAT-фото
  склад виконавчого комітету у складі 14 осіб: Козярчук В., Сапянов Ю., Балюк О., Щербина І., Дмитришин Д., Бабаченко А., Медвєдєв Ю., Козак І., Рудич М., Якименко С., Агапов О., Атамась В., Сопільняк М., Хорольський В
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10275-session
  .html
  На манеже все теже!!! Вы, что там вовсе ахринели??? ЧТо Вы делаете твари ???
 • Юлия_3 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Юлия_3-фото
  пан Дмитришин Д.Д. постарайтесь себя показать в работе на этой должности "Заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – з питань ЖКГ .." чтоб потом к Вам тоже не применяли правило трёх Д (как к экс-заму Нестеренко)- Дай Дураку Дорогу

  Заступником міського горлови з питань.....
  Ошибочка, буква "р" лишняя
 • shininggerl 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  shininggerl-фото
  еще очень возмущает, что некоторіе водители еще не отдав сдачу и не глядя сели ли пассажиры начинают движение и приходится по салону балансировать пока сядешь на свободное место или пройдешь дальше, чтоб удобнее стать и взяться за поручень. вообще нет понимания, что перевозки - это сфера обслуживания пассажиров, а не собственников транспорта. такое чувство буд-то тебе говорят "отдай бабло, проходи в стойло и не мычи". по 4.5 будем ходить пешком!
 • Milisa 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Milisa-фото
  В основном засмальцованные занавески,грязные салоны,орущая музыка,фраза водителя-"школьники выходят через аварийный выход..."- не только школьники,когда людей набито,как селёдки в банке,-невозможно выйти через центральный выход.
  Не мешало бы проверить у водителей ПДД-поворотники не включаются при выезде /заезде на остановку,останавливаются для высадки пассажиров с включенной аварийкой перекрывая движение ,водители маршруток устраивают гонки между собой,постоянно разговаривают по телефону.
  Больше контроля со стороны пассажиров,активистов -будет положительный результат.

Top