Середа, 22 лютого 2017
Здоров'я

Готуємося до новорічних свят – як вберегтись від кишкових інфекцій

Готуємося до новорічних свят – як вберегтись від кишкових інфекцій

З початку 2016 року на Україні спостерігається значне погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції, яка зросла в порівнянні з минулим роком в 1,5 рази. Так, за даними Держпродспоживслужби за поточний період 2016 року на території країни зареєстровано 140 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2666 українців, з яких 1222 – діти. При цьому у Кіровоградській області зафіксовано 9 спалахів.
Серед імовірних причин, які призвели до спалахів, фігурують недотримання особистої гігієни, технології приготування страв, температурного режиму зберігання сировини та готових страв.

Враховуючи, що вся країна, і наше місто в тому числі, знаходиться в очікуванні зимових свят, Управління Держпродспоживслужби в м.Світловодську нагадує світловодцям та гостям міста основні правила захисту від кишкових інфекцій:

1. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, особливо при приготуванні їжі та відвідуванні туалету. Це правило актуально як для домашніх умов, так і для об’єктів громадського харчування (кафе, ресторанів, барів тощо).
2. Не вживайте продукти, страви або напої при найменшій підозрі на їх недоброякісність або прострочені терміни придатності.
3. Зберігайте продукти та страви відповідно до температурних умов (в холодильнику) та термінів зберігання. Не готуйте страви "прозапас" - приготовані страви бажано вжити відразу (протягом 2-х годин) або через певний час, але за умови зберігання в холодильнику та після обов’язкової термічної обробки.
4. При купівлі продуктів харчування звертайте увагу на терміни придатності, маркування, цілісність упаковки, колір та консистенцію, умови зберігання та реалізації тощо. Не купуйте харчі в місцях стихійної торгівлі або з рук приватних осіб.
5. При приготуванні страв суворо дотримуйтесь технології приготування, особливо відносно температурної обробки.
6. Перед вживанням ретельно мийте овочі та фрукти.

Виконання цих нескладних правил допоможе уникнути захворювань на гострі кишкові інфекції і зберегти тим самим ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких. Але, якщо уникнути недуги все ж не вдалось – при найменших симптомах кишкової інфекції або харчового отруєння негайно звертайтесь до лікаря! Пам’ятайте, що небезпеку для оточуючих може створювати не лише харчовий продукт або страва, а й хвора на кишкову інфекцію людина. Нехай ваші зимові свята будуть безпечними!

Тетяна Кривошея, в.о.начальника Управління Держпродспоживслужби
в м.Світловодську

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Tyler Вчора, 13:03
  ФОТОФАКТ: Бензовоз перекрив третю об’їзну у Світловодську 1
  Tyler-фото
  Ага, вечером гололед был знатный. Жалко что Плахотный не понимает или не хотит понимать, что нужно дорогу не раз в неделю посыпать.
 • Zelik 20 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Zelik-фото
  Пан Дмитришин Д.Д. надо поставить мусорный бак на входе в мэрию, видимо скоро пригодится
 • Zelik 20 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Zelik-фото
  Территория непуганных "перевозчиков". Укртрансбезпека их проверяет, тарифы исполком поднимает, все для них, а они как ездили раз в час так и ездят. Пассажиры для них никто. Сегодня в 17.05 стеклозавод конечная 24 маршрута, люди после работы хотят быстрее попасть домой БЕГУТ к автобусу, а водитель видя их уезжает.
  Как жить?
 • Bzik 19 лютого 2017
  У міжстатевих «заморочках» гору здобули дівчата 8
  Bzik-фото
  Автору - 12 балів за заголовок, бо 1510 переглядів - то гарний результат. Невдалий заголовок - і переглядів немає.
  Так давайте добавим желтизны, голых девок на главной, фейков побольше, ведь это так добавляет просмотров! Верно?
  Решение вопроса - предложите Voda на добровольных началах пробегать текст глазами филолога перед отправкой в эфир, для того чтобы нам не пришлось "відповідаючи на ті чи інші запитання і розв’язуючи ті чи інші питання" и мы "розбавляли" своїми доповненнями" такой продающийся текст Пана Асауленка.
 • Tyler 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Tyler-фото
  Есть на маршрутах скотовозки и похуже.

  Цитата: Milisa
  Больше контроля со стороны пассажиров
  Вот именно, а если все так и будут продолжать молча ездить, то так и будет, но скорее всего даже хуже.
 • SWAT 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  SWAT-фото
  склад виконавчого комітету у складі 14 осіб: Козярчук В., Сапянов Ю., Балюк О., Щербина І., Дмитришин Д., Бабаченко А., Медвєдєв Ю., Козак І., Рудич М., Якименко С., Агапов О., Атамась В., Сопільняк М., Хорольський В
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10275-session
  .html
  На манеже все теже!!! Вы, что там вовсе ахринели??? ЧТо Вы делаете твари ???
 • Юлия_3 18 лютого 2017
  Виконком оновлено, заступника міського голови з питань ЖКГ затверджено 4
  Юлия_3-фото
  пан Дмитришин Д.Д. постарайтесь себя показать в работе на этой должности "Заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – з питань ЖКГ .." чтоб потом к Вам тоже не применяли правило трёх Д (как к экс-заму Нестеренко)- Дай Дураку Дорогу

  Заступником міського горлови з питань.....
  Ошибочка, буква "р" лишняя
 • shininggerl 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  shininggerl-фото
  еще очень возмущает, что некоторіе водители еще не отдав сдачу и не глядя сели ли пассажиры начинают движение и приходится по салону балансировать пока сядешь на свободное место или пройдешь дальше, чтоб удобнее стать и взяться за поручень. вообще нет понимания, что перевозки - это сфера обслуживания пассажиров, а не собственников транспорта. такое чувство буд-то тебе говорят "отдай бабло, проходи в стойло и не мычи". по 4.5 будем ходить пешком!
 • Milisa 18 лютого 2017
  Укртрансбезпека перевірила маршрутки Світловодська 5
  Milisa-фото
  В основном засмальцованные занавески,грязные салоны,орущая музыка,фраза водителя-"школьники выходят через аварийный выход..."- не только школьники,когда людей набито,как селёдки в банке,-невозможно выйти через центральный выход.
  Не мешало бы проверить у водителей ПДД-поворотники не включаются при выезде /заезде на остановку,останавливаются для высадки пассажиров с включенной аварийкой перекрывая движение ,водители маршруток устраивают гонки между собой,постоянно разговаривают по телефону.
  Больше контроля со стороны пассажиров,активистов -будет положительный результат.

Top