Неділя, 20 серпня 2017
Здоров'я

Готуємося до новорічних свят – як вберегтись від кишкових інфекцій

Готуємося до новорічних свят – як вберегтись від кишкових інфекцій

З початку 2016 року на Україні спостерігається значне погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції, яка зросла в порівнянні з минулим роком в 1,5 рази. Так, за даними Держпродспоживслужби за поточний період 2016 року на території країни зареєстровано 140 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2666 українців, з яких 1222 – діти. При цьому у Кіровоградській області зафіксовано 9 спалахів.
Серед імовірних причин, які призвели до спалахів, фігурують недотримання особистої гігієни, технології приготування страв, температурного режиму зберігання сировини та готових страв.

Враховуючи, що вся країна, і наше місто в тому числі, знаходиться в очікуванні зимових свят, Управління Держпродспоживслужби в м.Світловодську нагадує світловодцям та гостям міста основні правила захисту від кишкових інфекцій:

1. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, особливо при приготуванні їжі та відвідуванні туалету. Це правило актуально як для домашніх умов, так і для об’єктів громадського харчування (кафе, ресторанів, барів тощо).
2. Не вживайте продукти, страви або напої при найменшій підозрі на їх недоброякісність або прострочені терміни придатності.
3. Зберігайте продукти та страви відповідно до температурних умов (в холодильнику) та термінів зберігання. Не готуйте страви "прозапас" - приготовані страви бажано вжити відразу (протягом 2-х годин) або через певний час, але за умови зберігання в холодильнику та після обов’язкової термічної обробки.
4. При купівлі продуктів харчування звертайте увагу на терміни придатності, маркування, цілісність упаковки, колір та консистенцію, умови зберігання та реалізації тощо. Не купуйте харчі в місцях стихійної торгівлі або з рук приватних осіб.
5. При приготуванні страв суворо дотримуйтесь технології приготування, особливо відносно температурної обробки.
6. Перед вживанням ретельно мийте овочі та фрукти.

Виконання цих нескладних правил допоможе уникнути захворювань на гострі кишкові інфекції і зберегти тим самим ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких. Але, якщо уникнути недуги все ж не вдалось – при найменших симптомах кишкової інфекції або харчового отруєння негайно звертайтесь до лікаря! Пам’ятайте, що небезпеку для оточуючих може створювати не лише харчовий продукт або страва, а й хвора на кишкову інфекцію людина. Нехай ваші зимові свята будуть безпечними!

Тетяна Кривошея, в.о.начальника Управління Держпродспоживслужби
в м.Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top